BAŞSAVCI GÜMÜŞ’TEN YENİ ADLİ YIL MESAJI 
01.09.2021

YENİ ADLİ YIL AÇILIŞ MESAJI

 

Adaletin tecellisi için fedakârca çalışan hâkim, savcı, avukat ve adalet personelimiz, yeni bir adli yıla başlamanın heyecanını yaşıyor. Topluma güven veren, erişilebilir adalet sisteminin tesisi için mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan adalet teşkilatımızın tüm mensuplarına, yeni dönemde başarılar diliyorum.

Adalet teşkilatının en temel görevi; hiç şüphesiz adalete olan güveni sağlamak ve topluma kusursuz adalet hizmeti sunmaktır. Çünkü adalet, toplumsal barış ve huzurun en güçlü teminatıdır. Unutulmamalıdır ki; adalet arayan herkesin sığınacağı yegâne kapı adalet kapısıdır. İster mağdur ister suçlu olsun bu kapıdan herkes hak ettiğini alarak ayrılmalıdır. Adalet teşkilatı olarak ortak gayemiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da adalet ve hukukun üstünlüğünü sağlamak olacaktır. Adalete olan güven, ancak bu şekilde artarak devam edecektir.

Bilindiği üzere adliyemiz, geçtiğimiz nisan ayından itibaren, Adana halkına daha iyi koşullarda hizmet vermek adına, günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak inşa edilen yeni hizmet binasına taşınmıştır.

16 bloktan oluşan ve Türkiye’nin en büyük üçüncü adliyesi olan Adana Adalet Sarayı; 209 Cumhuriyet Savcısı odası, 310 hâkim odası, 180 mahkeme salonu, 119 çok amaçlı odası, 325 arşiv ve emanet deposu, 6 yemekhane ve kafeteryası, bebek bakım odası, kuaförü, kütüphanesi, 400 kişilik konferans salonu, 1602 araç kapasiteli otoparkı, PTT, banka ve tabiplik gibi sosyal ve fiziksel ihtiyaçları karşılayacak donatılarıyla adalete erişimi kolaylaştıracak, hizmet kalitesini ve verimliliği artıracaktır.

Adana Adliyesi olarak 188 hâkim, 122 Cumhuriyet Savcısı ve yüzlerce adalet personelimizle yeni adli yılda da hukukun üstünlüğü ilkesinden taviz vermeden; milletimizin adalet beklentisini etkili ve süratli bir biçimde yerine getirmek amacıyla hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Son olarak, 2021-2022 adli yılının, tüm hâkimlerimize, savcılarımıza, avukatlarımıza ve adalet personelimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm yargı camiamızın yeni adli yılını kutluyorum.

 

Bilal GÜMÜŞ             

            Adana Cumhuriyet Başsavcısı

 

 

Adres

Kazım Karabekir, 4264. Sk. No:30, 01230 Yüreğir/Adana

Telefon

Santral: 0 322 355 05 00

Faks Numarası: 0 322 355 05 25

E-Posta

adanacbsisaretadalet.gov.tr